Kúpiť horské bicykle – e-shop

Sprievodca výberom
horských bicyklov


Horský bicykel  >  Horské bicykle sú atraktívnejšie než cestné, hovorí Barbora Průdková

Horské bicykle sú atraktívnejšie než cestné, hovorí Barbora Průdková

Dvadsaťročná Ostravanka Barbora Průdková mala sľubne naštartovanú kariéru lyžiarky a venovala sa aj gymnastike. Po zranení kolena však musela svoje plány zmeniť - teraz má za verného súputníka horský bicykel. A opäť vyhráva.

"Za barákem mám Bělský les. Mohu nasednout i na vlak v Paskově a za deset minut jsem pod Lysou horou. A zpátky domů pak jedu na horském kole. Vyjde mě to tak na tři hodiny. To je paráda," približuje športovkyne v rozhovore pre Moravskoslezský denník svoj tréning.

Verí, že má na to ísť v stopách Kataríny Nash. Lyžovanie a gymnastika ju naučili drieť, a to sa jej v tréningu na horskom bicykli náramne hodí.

Pôjde na olympiádu?

Veľkou otázkou je účasť Barbory na olympiáde v Riu. Česko má totiž len jedno miesto, a okrem jedničky Kataríny Nash sú tu ešte 4 vynikajúce športovkyne vrátane Barbory. Ona sama však uvažuje až o ďalšej olympiáde v Tokiu.

Bikerka, zverenkyňa trénera Viktora Zapletala, považuje horské bicykle za oveľa atraktívnejšie než cestné, a teší ju, že tento šport, ako mužský, tak ženský, získava čoraz väčšiu popularitu.

Zdroj fotografie: http://mtbcrosscountry.com

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 17. 12. 2015


Odporúčame horské bicykle


Ďalšie novinky

Horské bicykle z výpredaja môžu byť aj za polovičnú cenu

Stačí, aby malo horský bicykel drobnú chybu, pričom je 100% funkčný a už sa zlacňuje o desiatky percent. Niekedy aj takmer na polovicu pôvodnej ceny. A môže to byť napríklad značkové koleso z minulej sezóny. Koho by nelákal tak výhodný nákup? Je však dôveryhodný?

9. 6. 2016

Horské bicykle ako rehabilitačná pomôcka

Jazda na bicykli patrí medzi najzdravšie športové aktivity, pretože rozdeľuje váhu medzi ruky a sedacie partie jazdca, pričom nepreťažuje dolné končatiny. Bicykel je preto často odporúčaný rehabilitačný prostriedok, napríklad po operácii veľkých kĺbov.

28. 4. 2016

všetky novinky