Kúpiť horské bicykle – e-shop

Sprievodca výberom
horských bicyklov


Horský bicykel  >  Horské bicykle sú atraktívnejšie než cestné, hovorí Barbora Průdková

Horské bicykle sú atraktívnejšie než cestné, hovorí Barbora Průdková

Dvadsaťročná Ostravanka Barbora Průdková mala sľubne naštartovanú kariéru lyžiarky a venovala sa aj gymnastike. Po zranení kolena však musela svoje plány zmeniť - teraz má za verného súputníka horský bicykel. A opäť vyhráva.

"Za barákem mám Bělský les. Mohu nasednout i na vlak v Paskově a za deset minut jsem pod Lysou horou. A zpátky domů pak jedu na horském kole. Vyjde mě to tak na tři hodiny. To je paráda," približuje športovkyne v rozhovore pre Moravskoslezský denník svoj tréning.

Verí, že má na to ísť v stopách Kataríny Nash. Lyžovanie a gymnastika ju naučili drieť, a to sa jej v tréningu na horskom bicykli náramne hodí.

Pôjde na olympiádu?

Veľkou otázkou je účasť Barbory na olympiáde v Riu. Česko má totiž len jedno miesto, a okrem jedničky Kataríny Nash sú tu ešte 4 vynikajúce športovkyne vrátane Barbory. Ona sama však uvažuje až o ďalšej olympiáde v Tokiu.

Bikerka, zverenkyňa trénera Viktora Zapletala, považuje horské bicykle za oveľa atraktívnejšie než cestné, a teší ju, že tento šport, ako mužský, tak ženský, získava čoraz väčšiu popularitu.

Zdroj fotografie: http://mtbcrosscountry.com

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 17. 12. 2015


Odporúčame horské bicykle


Ďalšie novinky

Horské bicykle Kellys

Obľúbená značka Kellys ponúka horské bicykle hneď v ôsmich radoch. Aké sú najvhodnejšie práve pre vás?

25. 8. 2016

Horské bicykle z výpredaja môžu byť aj za polovičnú cenu

Stačí, aby malo horský bicykel drobnú chybu, pričom je 100% funkčný a už sa zlacňuje o desiatky percent. Niekedy aj takmer na polovicu pôvodnej ceny. A môže to byť napríklad značkové koleso z minulej sezóny. Koho by nelákal tak výhodný nákup? Je však dôveryhodný?

9. 6. 2016

všetky novinky