Kúpiť horské bicykle – e-shop

Sprievodca výberom
horských bicyklov


Horský bicykel  >  V čom sa odlišuje jazda na horskom bicykli?

V čom sa odlišuje jazda na horskom bicykli?

Jazda na horskom bicykli má svoje špecifiká, ktoré vyplývajú z náročnejšieho terénu a prekážok. Rozhodne vyžaduje väčšiu kondíciu než jazda na bežnom bicykli.

Jazda na horskom bicykli je jedno veľké dobrodružstvo a predstavuje tiež väčšie riziko poranenia. Tomu sa vyhnete, keď budete dôsledne používať prilbu, chrániče lakťov a kolien. Pokiaľ možno sa tiež vyvarujte pádov.

Pred jazdou vždy skontrolujte bicykel a dbajte na správne nastavené sedlo (vodorovne so zemou). Ideálna výška sedla je taká, aby ste mali nohy v maximálnej dĺžke mierne pokrčené. Dobre nastavené musia byť aj riadidlá. Je potrebné dosiahnuť na všetky ovládacie prvky a jazdiť v asi 45stupňovém predklone.

Jazda v teréne si vyžaduje uvoľnenosť

Predovšetkým sa snažte jazdiť v pohode. Kto má strach, ľahko si privolá zranenia. Cez konáre a korene prechádzajte rovno, väčšie prekážky zdolávajte nadhozením predného kolesa. Zadným kolesom potom prejdete voľne. Veľké korene prekonávajte postojačky, odľahčíte tak bicyklu.

Pozor si dajte aj na rýchlosť. Najmä v cudzom teréne alebo po daždi nie je nikdy dosť opatrnosti. Je treba ihneď reagovať na zmeny v teréne a nečakané prekážky.

Podľa intenzity využívania vyberte kvalitatívnu kategóriu horského bicykla.

Zdroj fotografie: Adventure Jay

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 22. 5. 2015


Odporúčame horské bicykle


Ďalšie novinky

Horské bicykle z výpredaja môžu byť aj za polovičnú cenu

Stačí, aby malo horský bicykel drobnú chybu, pričom je 100% funkčný a už sa zlacňuje o desiatky percent. Niekedy aj takmer na polovicu pôvodnej ceny. A môže to byť napríklad značkové koleso z minulej sezóny. Koho by nelákal tak výhodný nákup? Je však dôveryhodný?

9. 6. 2016

Horské bicykle ako rehabilitačná pomôcka

Jazda na bicykli patrí medzi najzdravšie športové aktivity, pretože rozdeľuje váhu medzi ruky a sedacie partie jazdca, pričom nepreťažuje dolné končatiny. Bicykel je preto často odporúčaný rehabilitačný prostriedok, napríklad po operácii veľkých kĺbov.

28. 4. 2016

všetky novinky