Kúpiť horské bicykle – e-shop

Sprievodca výberom
horských bicyklov


Horský bicykel  >  V čom sa odlišuje jazda na horskom bicykli?

V čom sa odlišuje jazda na horskom bicykli?

Jazda na horskom bicykli má svoje špecifiká, ktoré vyplývajú z náročnejšieho terénu a prekážok. Rozhodne vyžaduje väčšiu kondíciu než jazda na bežnom bicykli.

Jazda na horskom bicykli je jedno veľké dobrodružstvo a predstavuje tiež väčšie riziko poranenia. Tomu sa vyhnete, keď budete dôsledne používať prilbu, chrániče lakťov a kolien. Pokiaľ možno sa tiež vyvarujte pádov.

Pred jazdou vždy skontrolujte bicykel a dbajte na správne nastavené sedlo (vodorovne so zemou). Ideálna výška sedla je taká, aby ste mali nohy v maximálnej dĺžke mierne pokrčené. Dobre nastavené musia byť aj riadidlá. Je potrebné dosiahnuť na všetky ovládacie prvky a jazdiť v asi 45stupňovém predklone.

Jazda v teréne si vyžaduje uvoľnenosť

Predovšetkým sa snažte jazdiť v pohode. Kto má strach, ľahko si privolá zranenia. Cez konáre a korene prechádzajte rovno, väčšie prekážky zdolávajte nadhozením predného kolesa. Zadným kolesom potom prejdete voľne. Veľké korene prekonávajte postojačky, odľahčíte tak bicyklu.

Pozor si dajte aj na rýchlosť. Najmä v cudzom teréne alebo po daždi nie je nikdy dosť opatrnosti. Je treba ihneď reagovať na zmeny v teréne a nečakané prekážky.

Podľa intenzity využívania vyberte kvalitatívnu kategóriu horského bicykla.

Zdroj fotografie: Adventure Jay

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 22. 5. 2015


Odporúčame horské bicykle


Ďalšie novinky

Horské bicykle ako rehabilitačná pomôcka

Jazda na bicykli patrí medzi najzdravšie športové aktivity, pretože rozdeľuje váhu medzi ruky a sedacie partie jazdca, pričom nepreťažuje dolné končatiny. Bicykel je preto často odporúčaný rehabilitačný prostriedok, napríklad po operácii veľkých kĺbov.

28. 4. 2016

V čom sa odlišuje jazda na horskom bicykli?

Jazda na horskom bicykli má svoje špecifiká, ktoré vyplývajú z náročnejšieho terénu a prekážok. Rozhodne vyžaduje väčšiu kondíciu než jazda na bežnom bicykli.

22. 5. 2015

všetky novinky