Kúpiť horské bicykle – e-shop

Sprievodca výberom
horských bicyklov


Horský bicykel  >  Valašsko: Nové podujatie pre nadšencov horskej cyklistiky

Valašsko: Nové podujatie pre nadšencov horskej cyklistiky

Zdolanie dvadsiatich valašských vrcholov ponúka od 1. apríla do 30. novembra 2014 cyklistické podujatie Vrchařská koruna Valašska. Kto to zvládne prvý, zvíťazí, ale hlavným zmyslom je podpora a motivácia všetkých, ktorí radi jazdia na bicykli.

Podujatie založil Adam Hloch zo Vsetína s niekoľkými kamarátmi. Už v minulom prvom ročníku si získalo veľkú popularitu a dnes má svoje FB a webové stránky, prvých sponzorov a patronát vrcholových horských cyklistov.

Pravidlá sú jednoduché – účastníci sa na každom vrchole vyfotografujú a sériu zašlú na e-mail info@vkv-bike.cz. Minuloročný víťaz Martin Fohler na to potreboval 22 dní  Skúsite ho prekonať? Alebo si chcete užívať výlety na horskom bicykli po celú sezónu? Vrchařská koruna Valašska 2014 je otvorená všetkým milovníkom cyklistiky osem mesiacov.

Svojou krásou lákajú vrcholy Bludný, Búřov, Cáb, Čubův kopec, Doubrava, Hostýn, Kelčský Javorník, Kohútka, Královec, Miloňová, Nivky, Ploština, Radhošť, Soláň, Súkenická, Svinec, Vartovna, Veľký (Veřovický) Javorník, Vrchhůra a Ztracenec.

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 8. 3. 2014


Odporúčame horské bicykle


Ďalšie novinky

Horské bicykle ako rehabilitačná pomôcka

Jazda na bicykli patrí medzi najzdravšie športové aktivity, pretože rozdeľuje váhu medzi ruky a sedacie partie jazdca, pričom nepreťažuje dolné končatiny. Bicykel je preto často odporúčaný rehabilitačný prostriedok, napríklad po operácii veľkých kĺbov.

28. 4. 2016

V čom sa odlišuje jazda na horskom bicykli?

Jazda na horskom bicykli má svoje špecifiká, ktoré vyplývajú z náročnejšieho terénu a prekážok. Rozhodne vyžaduje väčšiu kondíciu než jazda na bežnom bicykli.

22. 5. 2015

všetky novinky