Kúpiť horské bicykle – e-shop

Sprievodca výberom
horských bicyklov


Horský bicykel  >  Odhoďte kilogramy jazdou na horskom bicykli

Odhoďte kilogramy jazdou na horskom bicykli

Jazda na bicykli na čerstvom vzduchu má mnoho pozitív: Prospieva srdcu a cievam, šetrí kĺby a tiež pomáha spaľovať tuky. Môžu ju absolvovať aj ľudia s určitým stupňom pohybových problémov a nadváhou.

Platí, že ak chcete schudnúť, vaše jazda musí byť najmenej polhodinová. Prvých desať minút sa totiž spaľujú iba cukry. Horský bicykel je dobrá voľba, pretože je ťažký a má väčší odpor plášťov. Nič vám nebráni vydať sa kamkoľvek. 

V posledných rokoch sa rozrastá trieda špeciálnych horských bicyklov pre ženy. Majú iný design, geometriu a prispôsobené súčiastky. Nechajte si poradiť v špecializovaných obchodoch a využite ich sprievodný servis. Horský bicykel zo zľavy v hypermarkete by sa v konečnom dôsledku nemusel vyplatiť.

Najväčší efekt na schudnutie má jazda na bicykli trikrát až štyrikrát týždenne po hodine, pri správnej tepovej frekvencii a po rovine. Každopádne používajte helmu a vypolstrované nohavice.

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 10. 2. 2014


Odporúčame horské bicykle


Ďalšie novinky

Horské bicykle Kellys

Obľúbená značka Kellys ponúka horské bicykle hneď v ôsmich radoch. Aké sú najvhodnejšie práve pre vás?

25. 8. 2016

Horské bicykle z výpredaja môžu byť aj za polovičnú cenu

Stačí, aby malo horský bicykel drobnú chybu, pričom je 100% funkčný a už sa zlacňuje o desiatky percent. Niekedy aj takmer na polovicu pôvodnej ceny. A môže to byť napríklad značkové koleso z minulej sezóny. Koho by nelákal tak výhodný nákup? Je však dôveryhodný?

9. 6. 2016

všetky novinky