Kúpiť horské bicykle – e-shop

Sprievodca výberom
horských bicyklov


Horský bicykel  >  Odhoďte kilogramy jazdou na horskom bicykli

Odhoďte kilogramy jazdou na horskom bicykli

Jazda na bicykli na čerstvom vzduchu má mnoho pozitív: Prospieva srdcu a cievam, šetrí kĺby a tiež pomáha spaľovať tuky. Môžu ju absolvovať aj ľudia s určitým stupňom pohybových problémov a nadváhou.

Platí, že ak chcete schudnúť, vaše jazda musí byť najmenej polhodinová. Prvých desať minút sa totiž spaľujú iba cukry. Horský bicykel je dobrá voľba, pretože je ťažký a má väčší odpor plášťov. Nič vám nebráni vydať sa kamkoľvek. 

V posledných rokoch sa rozrastá trieda špeciálnych horských bicyklov pre ženy. Majú iný design, geometriu a prispôsobené súčiastky. Nechajte si poradiť v špecializovaných obchodoch a využite ich sprievodný servis. Horský bicykel zo zľavy v hypermarkete by sa v konečnom dôsledku nemusel vyplatiť.

Najväčší efekt na schudnutie má jazda na bicykli trikrát až štyrikrát týždenne po hodine, pri správnej tepovej frekvencii a po rovine. Každopádne používajte helmu a vypolstrované nohavice.

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 10. 2. 2014


Odporúčame horské bicykle


Ďalšie novinky

Horské bicykle ako rehabilitačná pomôcka

Jazda na bicykli patrí medzi najzdravšie športové aktivity, pretože rozdeľuje váhu medzi ruky a sedacie partie jazdca, pričom nepreťažuje dolné končatiny. Bicykel je preto často odporúčaný rehabilitačný prostriedok, napríklad po operácii veľkých kĺbov.

28. 4. 2016

V čom sa odlišuje jazda na horskom bicykli?

Jazda na horskom bicykli má svoje špecifiká, ktoré vyplývajú z náročnejšieho terénu a prekážok. Rozhodne vyžaduje väčšiu kondíciu než jazda na bežnom bicykli.

22. 5. 2015

všetky novinky