Kúpiť horské bicykle – e-shop

Sprievodca výberom
horských bicyklov


Horský bicykel  >  Odhoďte kilogramy jazdou na horskom bicykli

Odhoďte kilogramy jazdou na horskom bicykli

Jazda na bicykli na čerstvom vzduchu má mnoho pozitív: Prospieva srdcu a cievam, šetrí kĺby a tiež pomáha spaľovať tuky. Môžu ju absolvovať aj ľudia s určitým stupňom pohybových problémov a nadváhou.

Platí, že ak chcete schudnúť, vaše jazda musí byť najmenej polhodinová. Prvých desať minút sa totiž spaľujú iba cukry. Horský bicykel je dobrá voľba, pretože je ťažký a má väčší odpor plášťov. Nič vám nebráni vydať sa kamkoľvek. 

V posledných rokoch sa rozrastá trieda špeciálnych horských bicyklov pre ženy. Majú iný design, geometriu a prispôsobené súčiastky. Nechajte si poradiť v špecializovaných obchodoch a využite ich sprievodný servis. Horský bicykel zo zľavy v hypermarkete by sa v konečnom dôsledku nemusel vyplatiť.

Najväčší efekt na schudnutie má jazda na bicykli trikrát až štyrikrát týždenne po hodine, pri správnej tepovej frekvencii a po rovine. Každopádne používajte helmu a vypolstrované nohavice.

Zdieľajte článok

Zveřejněno: 10. 2. 2014


Odporúčame horské bicykle


Ďalšie novinky

Horské bicykle z výpredaja môžu byť aj za polovičnú cenu

Stačí, aby malo horský bicykel drobnú chybu, pričom je 100% funkčný a už sa zlacňuje o desiatky percent. Niekedy aj takmer na polovicu pôvodnej ceny. A môže to byť napríklad značkové koleso z minulej sezóny. Koho by nelákal tak výhodný nákup? Je však dôveryhodný?

9. 6. 2016

Horské bicykle ako rehabilitačná pomôcka

Jazda na bicykli patrí medzi najzdravšie športové aktivity, pretože rozdeľuje váhu medzi ruky a sedacie partie jazdca, pričom nepreťažuje dolné končatiny. Bicykel je preto často odporúčaný rehabilitačný prostriedok, napríklad po operácii veľkých kĺbov.

28. 4. 2016

všetky novinky